Jdi na obsah Jdi na menu
 


SVATBA 7.8.2009

20. 10. 2009

SVATBA 7. 8. 2009

Pátek 7. 8. 2009 se stal našim Dnem svatebním! Po po posledních čtvrtečních přípravách jsem únavou, rozčílením a nejistotou, zda vše klapne, říkala: "KristeJežiši, ať už je po svatbě!". V sobotu po probuzení (cca ve 14hod odpoledne) jsem smutnila: "Ach jo, už to máme za sebou ..... včera jsem se vdávala???". Každá nevěsta říká to stejné - že to rychle uteklo, že si to ani pořádně nevychutnala, že než se stačila vzpamatovat, bylo po. Jsem stejného názoru. A kupodivu i ženich. Říkáme, že svatba se tak vyvedla, tak MOC se nám líbila, že bychom si ji klidně zopákli...

Poslední noc za svobodna jsem strávila (jak jinak) doma u rodičů. V posteli, ve které jsem spala 20 let - až jsme z toho s maminkou plakaly :_o) Ulehala jsem v 1 hod ráno a vstávala ve 4:30 hod. V rychlosti jsem se vysprchovala, oblékla, z těžka do sebe nasoukala jednu nožičku párku a už v 5:30 pádila s mamkou do kadeřnictví. V kadeřnictví dali do parády mne, mamku i mou tchýni a v 8 hod jsme vyrazily na kosmetiku na líčení. Dorazily jsme a kde nic - tu nic. V salóně tma, dveře zamknuty a kosmetička nebrala telefon - ajajaj první komplikace jsou na světě! Nic naplat - honem najít náhradní řešení - zavolala jsem zpět do kadeřnictví, kde se mě naštěstí ujali. Bohužel ale už jen mě, protože paní kosmetička měla další 2 nevěsty v pořadí, takže maminky se musely jet nalíčit samy domů.

Mezitím ženich od 8:30 vítal všechny svatební hosty v baru Mototechna a zdobil auta - 6 plných osobních aut a 1 minibus pro 15 osob. V 10:00 vyjela svatební kolona pro nevěstu.

Nevěsta načesaná, nalíčená, vystrojená do svatebních šatů, před kamerou v objetí svých rodičů se slzičkami v očích slyší první zvuky troubících aut. Vycházíme z domu, uděláme pár posledních fotek a záběrů a soukáme se do auta. Na znamení, že jsme připraveni vyrazit, troubíme. Kolona se rozjíždí a za halasného troubení plynule bez jediného stání na červenou (za což patří veliký DÍK mému bratrovi Petrovi, který navlekl své kamarády do reflexních vestiček a postavil je na každou křižovatku, aby předešel roztrhání kolony) jede až do Vésky.

Přijíždíme na parkoviště Golfového klubu. Kdo mi otevře dveře a pomůže mi z auta? Nastávají zmatky. Přijde si pro mě už ženich nebo mi ještě pomůže táta? Fotograf radí: "Ještě jste tatínkova..."  Tatínek tedy pomůže nevěstě z auta, když v tom přichází ženich: "No nééé, to je moje?" "Ještě ne", křičí všichni a já už pláču štěstím v objetí svého nastávajícího, který mi šeptá, že mě miluje a moc mi to sluší :o) Já mu za to za odměnu urvu korsáž v klopě :o) :o)

Odcházíme se svými svědky na terasu za oddávajícími vyřídit formality obřadu.

V 11:00 hod zazněly tóny svatebního pochodu. K slavobráně míří jako první ženich v doprovodu své maminky a syna Bertíka, poté svědci - můj svědek strejda Luboš a ženichův svědek můj bratranec Michal (vztah svědků: otec se synem), pak drůžičky Vendulka (sestřenice nevěsty) a Adélka (neteř nevěsty) a na závěr, samozřejmě, nevěsta s tatínkem - opět se slzami v očích. Pusinku tatínkovi a už ruku v ruce se ženichem. ...... berete si Lucii Mazánkovou? - "ANO" .... berete si Daniela Holína? - ???? všeobecný smích - ženich se přeci jmenuje Daniel HULÍK - přesto "ANO" :o) Výměna prstýnků, dlóóóuhýýý první manželský polibek, podpisy XXX (3 křížky) a je hotovo. Po blahopřání všech hostů nás jen napadá jediná otázka - je to naše manželství vůbec platné, když se zkomolilo jméno? :o) :o)

Jdeme si připít a fotografovat - skupinové foto a foto novomanželů, které trvalo téměř hodinu. Fotky za to však stály!!!

Než jsme napózovali fotky, hosté se přesunuli na hostinu, kde na ně čekalo překvapení v podobě Svatebních novin, které jim mělo zkrátit čekání na náš příjezd. Zadařilo se a noviny měly podle ohlasu velký úspěch. My se obávali toho, co nás po příjezdu čeká. Koule? Trakař? Chomout? Ženich si zajišťoval autogen, ale bylo mu řečeno, že ten mu nepomůže. Tak co za srandičky se na nás chystá? Přijíždíme k bráně SK Véska a vidíme špalír s nachystanými hrstěmi. Rýže - chrst, chrst a už ji mám i v podprdě :o) To bude dětí! A dál? "Vy prý budete stavět barák? Takže čelem vzad a ženichu ukaž, jak se na stavbě chopíš práce" ... stavěla se zeď z Ytongu. Žízeň byla veliká: "Doneste pivo, pak teprve budu stavět", hulákal ženich. Pivo se přineslo, ale ne pro ženicha :o) Pro nevěstu - "Bez práce nejsou koláče. Až postavíš, pak dostaneš napít" Chudák ženich. Když postavil, posléze i ve spolupráci s nevěstou, co se nestalo.... "Spadlo ti to, Máchale, asi vítr..." :o) Myslím, že foto mluví za vše....

Rozbíjení talířku, zametání, přenesení přes práh, zalíkování - nic z toho nechybělo. Zasedli jsme k hostině, připili jsme si na štěstí novomanželů a na lásku...... a na lásku.....a na lásku a začali hodovat. Polévku - hovězí vývar s nudlemi a játrovými knedlíčkami a na hlavní chod hovězí svíčkovou na smetaně s knedlíkem, šlehačkou a brusinkami. Novomanželé polívčičku samozřejmě ze společného talíře, naštěstí ne děravou lžící, za to s bryndáčkem, který vyšila maminka nevěsty a tím novomanžele velice překvapila.

Po svatebním obědě následovala chvilka odpočinku a oddechu, poté rozkrajování dortu a první tanec novomanželů na píseň Víš od Keksů. A pak už se jen tančilo, pilo a jedlo, skákalo na trampolíně, jezdilo na koni, hrál se tenis, koupalo se ve vířivce atd. atd.  

Krááásný den, na který nikdy nezapomeneme a to hlavně kvůli lidem, kteří byli s námi!

Děkujeme!!!!!!!!!!!!!

 

A protože jsme byli nadmíru spokojeni i se službami (některými), uvádíme níže uvedené kontakty:

Obřad: pod širým nebem v areálu Golfového hřiště Dolany-Véska - www.golf-olomouc.cz , oddávající: starosta Dolan Ing. Jan Doležel, matrikářka: Eva Raiskubová

Hostina: SK Véska - www.skveska.cz

Fotograf: Lukáš Navara z Litovle - www.navarafoto.cz

Videokameraman: Ing. Emil Weiss - www.video-w.cz

Svatební cukroví a koláčky: paní Jachanová z Dědkovic u Kladek

Svatební dort: paní Berková z Horky na Moravě - chuťově vynikajííííícíííí a stejný jako z předlohy - ba dokonce hezčí. Doporučujeme!!!

Kyticová výzdoba - Florcentrum, s. r. o. Olomouc

Slavobrána - svatební agentura Váš den z Litovle - www.vasden.cz

Svatební šaty - svatební salón Chantal u Prioru (šaty Fortuna) - www.salonchantal.cz

Oblek ženicha, družby a drůžiček - svatební salón Caxa ve Vsisku - www.caxa.cz

Hudba: hudební skupina Axel - www.axel.xf.cz

Kadeřnictví: Studio Felix (naproti Prioru) - www.studiofelix.cz

 

Náhledy fotografií ze složky HULÍKOVI - Foto novomanželů

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-))

(Tereza Tomigová, 9. 7. 2010 13:06)

Ahoj, tak koukám na stránečky a roním slzy u popisu Vašeho svatebního dne, kéž bych tak dokázala popsat ten Náš, já má pocit že už je to milion let, nebo možná i déle. Máte krásné fotečky